بشاش انگلیس بازداشت بازداشت شدن مهاجر اوکراین

بشاش: انگلیس بازداشت بازداشت شدن مهاجر اوکراین انگلیس شهروند اوکراینی مهاجران اوکراینی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات ماجرای دوپینگ عزت‌اللهی چه بود؟

صبح دیروز بعضی از خبرگزاری‌های روسیه از مثبت شدن نتیجه آزمایش دوپینگ سعید عزت‌اللهی خبر دادند که همه را متعجب کرد. 

ماجرای دوپینگ عزت‌اللهی چه بود؟

ماجرای دوپینگ عزت اللهی چه بود؟

عبارات مهم : ایران

صبح دیروز بعضی از خبرگزاری های روسیه از مثبت شدن نتیجه آزمایش دوپینگ سعید عزت اللهی خبر دادند که همه را متعجب کرد.

در حالی که سایت SM news روسیه اعلام کرده بود سعید عزت اللهی، هافبک تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران به علت استفاده از ماده ممنوعه و هورمونی «لوتئینه» به دوپینگ متهم شده است است و گروه ضد دوپینگ فیفا در حال بررسی این عنوان از طریق بررسی نمونه آزمایش A او هستند، ولی بعد از ساعاتی سایت اسپورت اکسپرس روسیه منشتر شدن گزارشی این پرونده را مختومه اعلام کرد.

در گزارش سایت این روزنامه روسی آمده است: «آزمایش دوپینگ از سعید عزت اللهی روز دوم ماه ژوئن (۱۲ خرداد) در شهر استانبول ترکیه و در چارچوب کنترل های خارج از مسابقه ها گرفته شده است است.» آزمایشگاه آژانس بین المللی ضددوپینگ (WADA) در شهر لوزان سوئیس نیز به فیفا اعلام کرد که در آزمایش سعید عزت اللهی، بازیکن تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران نتیجه ای غیرمعمول به خاطر غلظت هورمون لوتئینه حاصل شده است است با این حال آزمایش هایی جهت تشخیص هورمون های گنادوتروپین آزاد کننده، ضد استروژنیک و مهار کننده آروماتاز ​​انجام شد که نتیجه های منفی به دنبال داشتند.

ماجرای دوپینگ عزت‌اللهی چه بود؟

دپارتمان ضد دوپینگ فیفا نیز تحقیقاتی در این رابطه انجام داد و اعلام کرد درنهایت نتیجه های حاصل شده است نباید به عنوان نتیجه نامطلوب از آنالیز ها برداشت شود.

به دنبال این قضیه و روشن شدن این عنوان ، کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران راجع به شایعه دوپینگ عزت اللهی وارد ماجرا شد و نسبت به این خبر و شایعه دوپینگ سعید عزت اللهی تصویر العمل نشان داد.

صبح دیروز بعضی از خبرگزاری‌های روسیه از مثبت شدن نتیجه آزمایش دوپینگ سعید عزت‌اللهی خبر دادند که همه را متعجب کرد. 

به گزارش فدراسیون فوتبال، توحید سیف برقی، مدیر کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال کشورمان راجع به مطالب منتشره در رسانه های روسیه ای اطراف سعید عزت اللهی، هافبک ملی پوش کشورمان عنوان کرد: «پیش از شروع جام جهانی ۲۰۱۸ و در هنگامی که تیم ملی کشور عزیزمان ایران در ترکیه به سر می برد، در روز ۲ ژوئن افسران کنترل دوپینگ فیفا در اردوی تیم ملی حضور یافتند و از همه بازیکنان آزمون ادرار و خون گرفتند. درنهایت، پاسخی که از فیفا آمد این بود که آزمون دوپینگ همه بازیکنان تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران منفی است.»

وی ادامه داد: «در نمونه سعید عزت اللهی، ماده ای به نام ال. اچ، هورمونی است و به همین علت روی نمونه او آنالیز های زیاد انجام می شود که متوجه شوند علت زیاد کردن این هورمون چه بوده هست. درنهایت بررسی های کامل صورت می گیرد و سه ماده متفاوت مشمول بر آزادکننده های گونادوتروپین، دارو های آنتی استروژنیک و مهارکننده های آروماتوز مورد آنالیز قرار گرفته و آنجا روشن می شود که سعید عزت اللهی هیچ ماده ای را مصرف نکرده و در واقع این زیاد کردن به علت زیاد کردن دارو یا مکمل خاصی نبوده است.»

سیف برقی تصریح کرد: «فیفا در نامه ای که روز پنجشنبه به فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران ارسال کرد تصریح کرده که هیچ ماده غیر طبیعی در نمونه آزمایش سعید عزت اللهی در آزمایش خارج از مسابقه وجود نداشته و پرونده از نظر فیفا و آژانس مبارزه با دوپینگ بسته شده است است.

ماجرای دوپینگ عزت‌اللهی چه بود؟

فیفا خواست که این عنوان را به صورت رسمی به بازیکن اعلام کنیم و دیروز این بحث به عزت اللهی انتقال یافته شد. همچنین امروز هم فدراسیون نتیجه بررسی های فیفا را به کلوب روستوف روسیه اعلام می کند. اینجا به این عنوان اشاره می کنم که تا به امروز هیچ مورد دوپینگی در تاریخ فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران در تیم های ملی بزرگسالان، امید، جوانان، نوجوانان در رده های مردها و بانوان به وسیله افسران دوپینگ فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا نداشته ایم و فدراسیون کشورمان همچنان این رکورد را حفظ کرده است.»

فرهیختگان

صبح دیروز بعضی از خبرگزاری‌های روسیه از مثبت شدن نتیجه آزمایش دوپینگ سعید عزت‌اللهی خبر دادند که همه را متعجب کرد. 

واژه های کلیدی: ایران | آزمایش | دوپینگ | فوتبال | آزمایشگاه | سعید عزت اللهی | فدراسیون فوتبال | کنفدراسیون آسیا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog